چگونه از چرم نگهداری کنیم؟

با نگهداری صحیح عمر محصول چرمی خود را افزایش دهیم

چرم برای تولید بسیار نیازمند منابع است، بنابراین مهم است که از اقلام چرمی خود مراقبت کنید و آنها را در شرایط خوبی نگه دارید و به این صورت عمر آنها را افزایش دهید.

چگونه از چرم نگهداری کنیم؟ روش نگهداری از چرم یکی از سوالاتی است که مشتریان پس از خرید محصول چرمی خود به آن فکر میکنند. چرم یک محصول کاملا طبیعی است و برای نگهداری از آن شرایط و روش های ساده ولی به خصوصی لازم است.

در این مقاله سعی بر این داریم تا شما را با بهترین روشهای نگهداری از محصولات چرمی آشنا کنیم. پس با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

تمیز/تازه نگه داشتن لباس های چرمی

• لباس را به خشکشویی معتبر بسپارید.


• اطمینان حاصل کنید که لباس هایی که در تماس با رطوبت قرار گرفته اند، به طور منظم تمیز شوند، به عنوان مثال. عرق، باران، الکل و غیره


• اجازه ندهید که لباس چرمی شما خیلی کثیف شود تا آن را تمیز کنید. برای نظافت آن زود به زود اقدام کنید.


• هر گونه لکه یا کثیفی ریشه دار را به خشکشویی بفرستید و از دستکاری خودداری فرمایید. با فرستادن لباس چرم خود به خشک شویی مطمئن باشید که هر گونه لکه و حتی بو از لباس چرمی شما خواهد رفت.

توجه: مراقبت/تمیز کردن نادرست چرم می‌تواند باعث ترک خوردن و خشک شدن آن، حذف رنگ‌ها یا سفت شدن آن شود.

لوازم چرمی را خودتان در منزل تمیز کنید

به برچسب مراقبت از لباس خود مراجعه کنید تا ببینید از چه نوع چرمی ساخته شده است، از چه روکش هایی برای آن استفاده شده است و سازنده چگونه به شما توصیه می کند که آن را تمیز کنید. انواع مختلفی از پاک کننده ها برای انواع مختلف چرم وجود دارد، بنابراین لطفاً از پاک کننده صحیح و مناسب استفاده کنید. همیشه قبل از اقدام، یک آزمایش در یک گوشه کوچک از یک منطقه نامحسوس انجام دهید، سپس چند ساعت بگذارید تا مطمئن شوید که استفاده از ماده پاک کننده مورد نظر برای محصول چرمی شما بی خطر است. از لاک کفش هرگز برای لباس های چرمی استفاده نکنید، حتی اگر برای کفش های چرمی در نظر گرفته شده باشد.

پرداخت چرم

• مرتباً با یک پارچه یا برس نرم گردگیری یا مسواک بزنید و با یک پارچه کمی مرطوب پاک کنید.


• به شکل گاه به گاه میتوان با پاک کننده های تخصصی چرم به نظافت آنها پرداخت؛ فقط باید دقیقاً از دستورالعمل های سازنده پیروی کرد. هرگز از مقادیر بیش از حد استفاده نکنید.


• با مالش ملایم آنها با یک مداد پاک کن لاستیکی نرم می توان لکه های کوچک را از بین برد.

ثبت اختراع!

در صورت نیاز با یک پارچه مرطوب و کمی مواد شوینده تمیز کنید.
با یک پاک کننده چرم مناسب برای درخشش بیشتر چرمتان آن را جلا دهید.

جیر و نوبوک

• لباس را به خشکشویی معتبر بسپارید.


• اطمینان حاصل کنید که لباس هایی که در تماس با رطوبت قرار گرفته اند، به طور منظم تمیز شوند، به عنوان مثال. عرق، باران، الکل و غیره


• اجازه ندهید که لباس چرمی شما خیلی کثیف شود تا آن را تمیز کنید. برای نظافت آن زود به زود اقدام کنید.


• هر گونه لکه یا کثیفی ریشه دار را به خشکشویی بفرستید و از دستکاری خودداری فرمایید. با فرستادن لباس چرم خود به خشک شویی مطمئن باشید که هر گونه لکه و حتی بو از لباس چرمی شما خواهد رفت.

مقاومت در برابر آب

بسیاری از محصولات “محافظ چرم” یا “عایق رطوبتی چرم” در دسترس هستند. قبل از استفاده حتما برچسب را به دقت مطالعه کنید. اسپری سیلیکونی یا اکریلیک باید ظاهر چرم شما را حفظ کند. محصولات مبتنی بر چربی یا بر پایه موم محافظت بیشتری دارند، اما برای لباس‌ها توصیه نمی‌شوند، زیرا می‌توانند روی رنگ، طول عمر، درخشش و بو تأثیر بگذارند.

نکته برتر: این درمان باعث می شود لباس چرمی در برابر آسیب آب مقاوم باشد، کاملا ضد آب نخواهد بود، بنابراین هرگز یک لباس چرمی را در آب غوطه ور نکنید. اگر لباس شما خیس شد، آن را روی رخت آویز قرار دهید و در دمای اتاق به دور از نور خورشید و منابع مستقیم گرما خشک کنید. اگر چرم کاملا خیس شده بود، پس از خشک شدن از نرم کننده چرم استفاده کنید.

محصولات چرم طبیعی کفش لاریکه، تهیه شده از بهترین نوع چرم با کیفیت و ماندگاری بالا

صنعت و هنر را در هم می آمیزد

و کیفیت را ضمانت می کند

رفع لکه

همیشه هر لکه را در اسرع وقت بعد از اینکه ایجاد شد تمیز کنید. برای این که کیفیت و ظاهر چرم شما از بین نرود، بهتر است لکه را در عرض چند ساعت پاک کنید تا سفت نشود. دستورالعمل های زیر را میتوانید برای پاک کردن انواع لکه از روی محصول چرمی خود دنبال کنید:

برای پاک کردن انواع لکه های روغنی، به عنوان مثال روی یقه ژاکت و پشتی سرهای اثاثه یا لوازم داخلی. یک لایه خوب از پودر تالک یا همان پودر بچه  را روی لکه بریزید و سپس بگذارید تا یک شب لکه خیس بخورد. فردای آن روز پودر را نرم برس بکشید. اگر لکه باقی ماند، این کار را تکرار کنید و سپس از براق کننده چرم مناسب استفاده کنید.

برای پاک کردن جوهر،  پاک کننده لکه را روی لکه جوهر بمالید تا روی سطح آن کاملاً پوشانده شود. سپس از یک پارچه نرم و پاک کننده چرم مناسب برای پاک کردن لکه استفاده کنید.

دیگر نگران چسبیدن آدامس به لباس و وسیله چرمی خود نباشید. برای پاک کردن جای آدامس دو روش موثر وجود دارد که به آنها میپردازیم.

پاک کردن جای آدامس

روش اول

 

آدامس را با حرارت ملایم با سشوار نرم کنید، سپس با احتیاط تا جایی که ممکن است آدامس را با یک لبه صاف صاف بتراشید. یک سوهان پلاستیکی یا چاقوی کره. سپس باقیمانده آدامس را دوباره با سشوار گرم کنید و با یک پارچه نرم و خشک بمالید تا به شکل توپ درآید و جدا شود. پس از اعمال حرارت از یک پاک کننده و نرم کننده برای مرطوب کردن چرم استفاده کنید.

روش دوم

اگر آدامس روی یک وسیله کوچک است، آن را در یک کیسه حامل در فریزر به مدت حدود یک ساعت قرار دهید. سپس باید بتوانید آدامس سخت شده را با یک لبه صاف صاف خراش دهید، به عنوان مثال. یک سوهان پلاستیکی یا چاقوی کره. اگر آدامس روی آن بزرگ‌تر است – یک تکه یخ را در یک کیسه پلاستیکی دربسته قرار دهید (تا آب روی چرم نرود) و آن را روی آدامس قرار دهید تا سفت شود، سپس خارج کنید. در صورت لزوم از پاک کننده و نرم کننده چرم برای مرطوب کردن چرم استفاده کنید.

تعمیر چرم

• اگر کالای چرمی شما پاره شده باشد، ممکن است امکان تعمیر آن وجود داشته باشد. برای تعمیر چرم کیت هایی وجود دارد که آنها را از طریق اینترنت نیز میتوانید خریداری کنید.


• دوخت چرم بهتر است با دوخت قفل دستی یا چرخ خیاطی صنعتی تعمیر شود. یک چرم پاک کن حرفه ای یا یک پینه دوز خوب باید بتواند کمک کند.


• علائم خراش اغلب می تواند با جلا دهنده کفش، رنگ چرم یا خودکار نشانگر دائمی پنهان شود. ابتدا یک گوشه از محصول را آزمایشی امتحان کنید.

از بین بردن چین و چروک لباس چرمی

با قرار دادن لباس روی رخت آویز از ایجاد چین و چروک جلوگیری کنید. اگر چین و چروک های بزرگ وجود دارد، لباس را به یک پاک کننده چرم حرفه ای ببرید. از طرف دیگر، اتوی لباس را در پایین ترین حالت قرار دهید، چرم را زیر پارچه قرار دهید و سریع آن را اتو کنید (مطمئن شوید که ابتدا یک تست پچ انجام دهید).

نگهداری چرم

• در جای خنک، خشک و دارای تهویه مناسب نگهداری شود. باید از گرما، نور مستقیم خورشید و مواد شیمیایی محافظت شود.


• اگر لباس شما نیاز به پوشاندن دارد – آن را در پلاستیک نگهداری نکنید زیرا باعث خشک شدن چرم می شود – از الیاف تنفس طبیعی مانند پنبه استفاده کنید.


• هنگام قرار دادن وسایل چرمی مانند کیف و کفش در پایان فصل، باید آنها را تمیز کرده و سپس به آرامی با دستمال کاغذی بدون اسید پر کرده و در آن بپیچید. در صورت داشتن درخت کفش در کفش می توان از آنها استفاده کرد. آنها را در جعبه های مقوایی نگهداری کنید.

مطالبی که در بالا عنوان شد، نکات ثابت شده و ساده ای هستند که شما میتوانید برای تمیز کردن و نگهداری محصولات چرمی خود از آنها استفاده کنید. همیشه توجه داشته باشید که چرم یک محصول طبیعی بوده و شما نمیبایست از هر پاک کننده ای روی آن استفاده کنید، خصوصا به هیچ عنوان از سفید کننده ها برای تمیز کردن چرم استفاده نکنید. از آنجا که چرم محصولی طبیعی است، میتوان آن را با ساده ترین پاک کننده های طبیعی و در دسترس تمیز کرد.

کفش های فروشگاه کفش لاریکه، همگی از مرغوب ترین نوع چرم طبیعی، در کارگاه کفش لاریکه ساخته و پرداخته شده اند و با کیفیت بالا و عمر طولانی و زیبایی همه پسند، به مشتریان گرامی عرضه می گردند.

 

برای خرید هر نوع کفش چرم طبیعی، راحتی، طبی، پیاده روی، دانشجویی، پرستاری، مجلسی و همینطور انواع کیف های چرمی، فراموش نکنید که حتما از فروشگاه کفش لاریکه دیدن کرده باشید.

چرم وگان یا چرم گیاهی چیست؟
چرم چگونه تولید می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید من
لیست علاقه مندی ها
اخیرا مشاهده شده
دسته بندی ها